Zaległe informacje w skrócie!

W tym newsie pokrótce opiszemy co w ostatnim czasie wydarzyło się w klubie, a trzeba przyznać, że sporo się działo.

Pierwszą najistotniejszą informacją jest nieprzedłużenie umowy z dotychczasowym trenerem Piotrem Chamikiem, pod wodzą którego nasza drużyna rozegrała 16 spotkań ligowych (4 zwycięstwa, 4 remisy, 8 porażek). Dziękujemy trenerowi za czas spędzony w naszym klubie i życzymy powodzenia w dalszej pracy w roli trenera.

Nie będzie "Lipy"

Poszukiwania nowego szkoleniowca trwały prawie dwa miesiące. Rozmowy na temat przejęcia sterów naszej ekipy przeprowadziliśmy z wieloma szkoleniowcami, jednak za każdym razem z różnych powodów bez powodzenia. Był to kierunek głównie olsztyński. Jak się okazało nie tam szukaliśmy gdzie trzeba było, ponieważ trenera znaleźliśmy w Orzyszu. Aleksander Lipowski bo o nim mowa to były szkoleniowiec Śniardw Orzysz, który m.in. ze swoją drużyną wyeliminował nas z wojewódzkiego pucharu polski. Nowy trener nadspodziewanie szybko znalazł wspólny język z drużyną. Warto dodać, że trener Lipowski wzmocni naszych chłopaków również na boisku.

Trenerze życzymy powodzenia!!!

Zwycięska passa

Nowy trener na dobrą sprawę ma zaledwie tylko 6 tygodni na poznanie drużyny i dobre przygotowanie do nowego sezonu. Dlatego nasza drużyna ostro trenuje, a przy okazji rozgrywa mecze kontrolne. Dotychczas rozegraliśmy pięć takich spotkań, wszystkie z drużynami z klasy okręgowej. Na dzień dobry w Sępopolu pokonaliśmy miejscową Łynę 3:2, następnie naszą wyższość musiał uznać beniaminek klasy okręgowej Jurand Barciany (4:2). W takim samym stosunku bramkowym ograliśmy Wilczka Wilczkowo. Po zimowych dwukrotnych porażkach z Orlętami Reszel tym razem to my byliśmy górą (3:1), a przed trzema dniami po niezwykle emocjonującym spotkaniu, w którym przegrywaliśmy już 3:0 udało nam się ograć głównego faworyta do awansu do IV ligi DKS Dobre Miasto 4:3. Ciekawostką jest fakt, że w trzech spotkaniach musieliśmy odrabiać straty i za każdym razem udawało nam się to.

Łyna Sępopol - MKS Korsze 2:3 (2:1)
Sawicki Paweł x2, Sawicki Piotr

Jurand Barciany - MKS Korsze 2:4 (0:2)
Sawicki Paweł x2, Harasim Patryk x2

Wilczek Wilkowo - MKS Korsze 2:4 (2:1)
Krajewski Adam, Mielnik Robert, Gąsiorowski Mariusz ?

MKS Korsze - Orlęta Reszel 3:1 (2:0)
Sawicki Paweł, Sawicki Piotr, Jędrzejewski Patryk

MKS Korsze - DKS Dobre Miasto 4:3 (1:3)
Sawicki Paweł, Jędrzejewski Patryk, Trafarski Piotr, Gąsiorowski Mariusz

Zmiany kadrowe

Jeżeli chodzi o naszą sytuację kadrową jeszcze na początku czerwca nie wyglądała ona za dobrze. W treningach uczestniczyło zaledwie 13 zawodników. Jednak wraz z przyjściem nowego trenera w drużynę wstąpił nowy impuls. W stosunku do poprzedniego sezonu do naszej kadry po 3 letnim przerwie do treningów powrócił Jacek Miłek, a także Mateusz Cyliński. Są to zawodnicy, którzy na swoim koncie mają trzecioligowe doświadczenie i zapewne będą stanowili wzmocnienie naszej drużyny. Dodatkowo należy dodać grającego trenera Aleksandra Lipowskiego, który po sparingach widać będzie ostoją naszej defensywy. Niestety jak to w piłce bywa są przyjścia jak i odejścia. Po stronie ubytków mamy niestety Piotra Kozłowskiego oraz Adama Gąsiorowskiego. Obaj nie wznowili treningów. Warto na koniec dodać, że blisko powrotu do naszego klubu był Adrian Bebłowski, który wystąpił nawet w trzech grach kontrolnych, jednak ostatecznie "Adzio" wybrał Mamry Giżycko.