MKS Korsze

Następny mecz

Ostatni mecz

Venue: Stadion Miejski w Korszach, ul. Wojska Polskiego 39 Datum sobota, 09 marzec 2024 - Beginn 14:00

Punkt na inaugurację sezonu!

Zawodnicy MKS-u Korsze zremisowali u siebie na inaugurację sezonu z Motorem Lubawa 1:1. Prowadzenie naszemu zespołowi dał w 57 minucie strzałem z dystansu Paweł Sawicki. Motor wyrównał w 82 minucie za sprawą Denysa Diemisheva, który "wepchnął" piłkę do naszej bramki po rzucie rożnym.

Od pierwszego gwizdka było jasne, że żadna z drużyn nie odda meczu bez walki. Dużo walki o każdy metr boiska, skutkował dużą ilością przewinień. Motor swoich szans w pokonaniu Dawida Zięby szukał głównie po akcjach bocznymi sektorami boiska, lecz żadna z nich ani trochę nie zagroziła naszej bramce. Nasz zespół natomiast kilka razy niebezpiecznie zagroził bramce Motoru. Najbliżej szczęścia był Piotr Kozłowski, jednak piłka po jego strzale wylądowała na słupku. Swoje okazje miał też Piotr Trafarski.
Początek drugiej połowy to delikatna przewaga gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak tak jak w pierwszej połowie, nie potrafili groźniej zagrozić naszej bramce. My natomiast mieliśmy swoje okazje, które powinny przynieść chociaż jedną bramkę. Udało się to dopiero w 57 minucie, kiedy na strzał z około 25 metrów zdecydował się Paweł Sawicki, posyłając piłkę nad bezradnie interweniującym Piotrem Sikorą. Po strzelonej bramce nadal groźnie atakowaliśmy. Co chwilę stwarzaliśmy zagrożenie po akcjach Piotra Trafarskiego, Piotra Kozłowskiego i Adama Krajewskiego. W 82 minucie nieoczekiwanie tracimy bramkę po rzucie rożnym. Sytuację meczu miał w doliczonym czasie gry Adam Krajewski, który ładnie urwał się obrońcom i znalazł się przed golkiperem gości. Jego strzał był jednak bardzo lekki i niecelny. Chwilę później rozbrzmiewa ostatni gwizdek.

Cenny punkt z zespołem walczącym nieoficjalnie o awans to dobry wynik, jednak patrząc na przebieg meczu zasłużyliśmy bez wątpienia na trzy oczka. Ten mecz pokazał również, że nie będziemy chłopcami do bicia jak to wielu "specjalistów" uważa.
Kolejne spotkanie zawodnicy MKS-u rozegrają już w środę, kiedy to udadzą się do Ełku na mecz z tamtejszym Mazurem.

10 sierpnia 2019, 17:00

MKS Korsze - Motor Lubawa 1:1 (0:0)
Paweł Sawicki 57 - Denys Diemishev 82

MKS: Dawid Zięba - Rafał Solecki, Piotr Sawicki, Paweł Flis, Dawid Gwizdek - Mariusz Gąsiorowski (46' Adam Gąsiorowski), Krzysztof Piwiszkis, Paweł Sawicki (66' Patryk Jędrzejewski), Adam Krajewski, Piotr Trafarski - Piotr Kozłowski