Pokazać tę lepszą twarz!
sobota, 30 kwietnia 2016 00:12

Już dziś kolejne spotkanie w którym podejmiemy gości z Wikielca. Po dobrym początku ligi ostatnio przytrafiły nam się dwie porażki, czas wrócić na swoje tory.

Ciężkie spotkanie czeka naszą drużynę nie tylko ze względu na przeciwnika ale na wciąż kiepską sytuację kadrową. Wciąż trener Marczuk do swojej dyspozycji nie ma Piwiszkisa, Trafarskiego, Cylińskiego a pod dużym znakiem zapytania stoi występ Soleckiego, Gąsiorowskiego A., Kowalewskiego oraz Gabrusewicza. Pomimo tylu osłabień szansę dostaną głownie młodzi zawodnicy, którzy będą stanowili o sile naszej drużyny w IV lidze dlatego ten spotkania to czas dla nich na ogrywanie się, zbieranie cennych doświadczeń.

Początek spotkania o godzinie 17

 
Zmiana terminu Walnego
środa, 27 kwietnia 2016 14:21

Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego w Korszach niniejszym zawiadamia, że zostaje zmieniony termin sprawozdawczego WALNGO ZEBRANIA stowarzyszenia. Zebranie zwołana na dzień 12 maja 2016 r. ( czwartek ) o godz. 1900 w budynku na stadionie miejskim przy ul. Wojska Polskiego 39 w Korszach. Zapraszamy członków stowarzyszenia i sympatyków klubu.W przypadku braku kworum drugi termin jak wyżej o godz. 19 15 .

 
Kondolencje
wtorek, 26 kwietnia 2016 09:45

Panu  Ryszardowi Ostrowskiemu

Burmistrzowi Korsz

wyrazy szczerego współczucia

z powodu śmierci

Matki

składają

wszyscy działacze, trenerzy, zawodnicy,sympatycy Miejskiego Klubu Sportowego w Korszach

 
Przegrane derby
niedziela, 24 kwietnia 2016 00:01

Po najsłabszym meczu tej wiosny MKS Korsze przegrał w dziś prestiżowe derby powiatu z Granicą Kętrzyn. Porażka tym bardziej bolesna, że bramkę straciliśmy w 92 minucie, a strzelcem jej był nasz wychowanek Paweł Miłoszewski.

Już od samego początku gra nam się nie kleiła. Nie potrafiliśmy przez dłuższy czas utrzymać się przy piłce, popełnialiśmy bardzo proste błędy w wyprowadzeniu jej. Natomiast młody zespół gospodarzy postawił na ambicję, determinację co w ostatecznym rozrachunku było kluczowe. Tak na dobrą sprawę jedyne niebezpieczeństwo groziło nam ze strony Tomka Bobrowskiego (asysta przy bramce). W pierwszych 45 minutach żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji. Po przerwie trener Marczuk decyduje się na wpuszczenie Jacka Miłka (dobra zmiana), co lekko rozruszało naszą grę. Powoli zarysowywała się nasza przewaga, jednak narażaliśmy się tym samym na kontry. I na dobrą sprawę w 70 minucie gospodarze powinni objąć prowadzenie jednak jeden z zawodników zamiast podawać zdecydował się na strzał, który wybronił Dawid Zięba. Kiedy wydawało się że spotkanie zakończy się sprawiedliwym bezbramkowym remisem przypadkowa akcja gospodarzy dała im upragnione zwycięstwo.

Kolejne spotkanie rozegramy "dopiero" za sześć dni i w tym czasie jeżeli myślimy o jakiś punktach z Wikielcem koniecznie musimy się zregenerować, bo zmęczenie jest aż nadto widoczne.

Granica Kętrzyn – MKS Korsze 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 - Miłoszewski (92 minuta),

MKS Korsze: Zięba - Gąsiorowski A. (46' Miłek), Obidowski (77'Bociej), Woźniak, Gabrusewicz (75' Solecki), Branicki, Fedczak (85' Jędrzejewski), Sawicki, Kowalewski, Krajewski, Kozłowski

 
Bez ciśnienia
piątek, 22 kwietnia 2016 23:33

Przed nami zapewne ostatnie na długie lata derby na poziomie III ligi. Nasza drużyna udaje się na ciężki dla nas teren do Kętrzyna aby zmierzyć się z zamykającą tabelę Granicą.

Gdybyśmy do spotkania podeszli w pełnym, zdrowym składzie osobowym o wyniki pewnie bylibyśmy spokojni, gdyż na dzień dzisiejszy mamy po prostu lepszą drużynę. To jednak nie ma w tej chwili  znaczenia i nie ma co gdybać. Jeszcze dwa dni temu wiele wskazywało na to że kadrowo będzie zle, jednak niekoniecznie. Chodzi tu przede wszystkim o Piotrka Trafarskiego, który znalazł się w kadrze meczowej na jutrzejszy mecz, a ile znaczy Piotrek dla naszej ekipy nikogo nie trzeba przekonywać. Do zdrowia powrócił również Jacek Gabrusewicz, Adam Gąsiorowski, Rafał Solecki, Patryk Obidowski oraz Jacek Miłek i to pomimo tego że ostatnio nie trenowali jest bardzo dobrą informacją. Trener Marczuk nie będzie mógł skorzystać jedynie z Krzyśka Piwiszkisa, oraz Mateusza Cylińskiego.

Początek spotkania o godzinie 17.00

 
Walne zebranie
środa, 20 kwietnia 2016 23:43

Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego w Korszach niniejszym zawiadamia, że zwołuje sprawozdawcze WALNE ZEBRANIE stowarzyszenia w dniu 28 kwietnia 2016 r. ( czwartek ) o godz. 19.00 w budynku na stadionie miejskim przy ul. Wojska Polskiego 39 w Korszach. Zapraszamy członków stowarzyszenia i sympatyków klubu. W przypadku braku kworum drugi termin jak wyżej o godz. 19 15

 
Bez siły ognia
środa, 20 kwietnia 2016 23:19

Tak jak można było się spodziewać MKS Korsze uległ MKS Ełk 3:0, a wynik został ustalony już do przerwy.

Spotkanie bez większej historii, prowadzone pod dyktando przyjezdnych, którzy szybko ustawili sobie mecz i przez pełne 90 minut mieli go pod kontrolą. Wpływ na to miało zmęczeniem, które było widoczne u naszych zawodników, a także urazy które są naszą zmorą. W spotkaniu nie wystąpili nasi podstawowi zawodnicy Piwiszkis, Gabrusewicz, Solecki, Cyliński oraz Miłek, Obidowski. Dodatkowo po 10 minutach z urazem mięśnia dwugłowego, który eliminuje go ze spotkania z Granicą Ketrzyn boisko opuścił Trafarski. Jakby tego było mało z dziurą w nodze w przerwie zszedł Adam Gąsiorowski, a tylko 45 minut ugrał Kozłowski, który grał z chorobą. Tak więc osoby którym zależało tak bardzo na rozegraniu w tym terminie tego spotkania mogą czuć satysfakcje. Jedynym pozytywem tego spotkania jest fakt debiutu 16 letniego Marcina Kisielińskiego.

MKS Korsze - Mazur Ełk 0:3 (0:3)

0:1- Ciuńczyk (4')  0:2 - Gondek  (25' 44' - rzut karny)

MKS Korsze: Zięba - A. Gąsiorowski (46' Jędrzejewski), Branicki (kpt), M. Gąsiorowski (85' Kisieliński), Woźniak - Sawicki, Bociej, Kozłowski (46' Rentkowski), Krajewski - Kowalewski, Trafarski (10' Fedczak)

MKS Ełk: Muzyk - Darda, Zalewski, Gryko, Ciuńczyk (61' Jagłowski ), Furman, Kuriata, Butkiewicz (4' Sklarzewski), Orpik (61' Rosoliński), Gondek, Tuttas (85' Kraska)


 
Odrabiamy zaległości
wtorek, 19 kwietnia 2016 23:03

Już jutro czeka nas zaległe spotkanie ligowe z faworyzowaną ekipą z Ełku. Jest to szósty mecz w ciągu ostatnich osiemnastu dni. Jak nie trudno wyliczyć nasza drużyna gra co trzy dni czyli najczęściej w województwie! Nic by nie było w tym dziwnego gdyby nie fakt iż ten termin bez konsultacji z naszym klubem narzucił nam związek. Pytanie brzmi: dlaczego zaległości nie nadrabia np. drużyna z Kętrzyna skoro ich spotkanie ligowe z Wissa Szczuczyn również nie odbyło się w tym samym terminie co nasze. Czy to zagrywka przed zbliżającymi się derbami wiceprezesa związku?!

Zostawiamy już pozaboiskowe sprawy i skupmy się na najbliższym meczu, który z kilku powodów będzie dla nas piekielnie ciężki. Po pierwsze w naszej drużynie plaga kontuzji Solecki, Gabrusewicz,Piwiszkis, Cyliński, Miłek, do tego za kartki pauzuje Obidowski, a pod znakiem zapytania stoi występ Krajewskiego oraz Trafarskiego. Po drugie goście to drużyna mierząca w II ligę którą w tym spotkaniu po raz pierwszy poprowadzi nowy trener Damian Łukasik(wiadomo jak działa zawsze nowa miotła). A po trzecie nasi zawodnicy mają za sobą dużo grania, mało odpoczynku a co za tym idzie sumują się pozostałości po zmęczeniu. Aby zredukować to zmęczenie należało by skorzystać z odnowy biologicznej, a takowej nie posiadamy.

Jednak piłka wiele rzeczy widziała i pomimo wielu przeciwności wierzymy że stać nas na sprawienie niespodzianki!

Początek spotkania godzina 17.

 
MKS nie zwalnia tępa!
niedziela, 17 kwietnia 2016 11:13

Po szalonym meczu nasza drużyna pokonała Warmię Grajewo 4:2. W rundzie jesiennej w 18 spotkaniach zdobyliśmy jedenaście punktów, wiosną w 6 aż trzynaście!

Tak na dobrą sprawę spotkanie już w pierwszej połowie mogliśmy zamknąć odskakując przeciwnikowi na dwie-trzy bramki, a ku temu były dogodne sytuacje. Tego nie zrobiliśmy i to Warmia po wyrównującej bramce osiągnęła przewagę będąc bardzo blisko wyjścia na prowadzenie. Jednak końcówka w wykonaniu naszej drużyny była znakomita dzięki czemu zdołaliśmy zdobyć jeszcze dwie bramki dające nam nie tylko trzy punkty ale także awans w ligowej tabeli.

MKS Korsze - WARMIA Grajewo  4:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Paweł Kowalewski 4', 2:- Paweł Sawicki 17, 2:1 Tomasz Dzierzgowski 18', 2:2 Tomasz Dzierzgowski 58', 3:2 Piotr Kozłowski 85' (rzut karny), 4:2 Paweł Kowalewski 87'

MKS: 1.Zięba - 9.A.Gąsiorowski, 3.Branicki (Kpt), 7.Solecki (21' 6.M.Gąsiorowski, 82' 42.Rentkowski), 17.Woźniak - 11.Sawicki, 22.Bociej (68' 91.Obidowski), 8.Kozłowski, 29.Krajewski - 77.Kowalewski, 21.Trafarski (78' 5.Fedczak)

REZERWA: 85.Żywicki - 91.Obidowski, 13.Jędrzejewski, 5.Fedczak, 6.M.Gąsiorowski, 42.Rentkowski, 23.Filipowicz

WARMIA 1.Gieniusz - 4.Mikucki, 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat (46' 5.Randzio), 6.Stankiewicz - 15.Lekenta (50' 10.Kozikowski), 20.Matysiewicz (46' 19.Cybulski), 11.Strzeliński, 14.Mirva, 16.Sypytkowski -  7.Dzierzgowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 13.Staniszewski, 5.Randzio, 19.Cybulski, 10.Kozikowski,

Sędzia:  Andrzej Patrejko (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Bociej, A.Gąsiorowski, Obidowski (dwie), M.Gąsiorowski, Sawicki, Kowalewski (MKS), Stankiewicz, Lekenta, Domurat (WARMIA)

Czerwona kartka: Patryk Obidowski 90' (w konsekwencji drugiej żółtej)

Tu można przeczytać relację LIVE http://kswarmiagrajewo.blox.pl/html

 
Kontynuować dobrą passę
sobota, 16 kwietnia 2016 12:30

Dziś o godzinie 16 rozegramy kolejne spotkanie ligowe. Tym razem do Korsz zawita kolejny reprezentant województwa podlaskiego Warmia Grajewo.

Jak wiadomo forma naszej drużyny z meczu na mecz wydaje się coraz wyższa co potwierdzają chociażby dwa ostatnie spotkania z czołowymi drużynami ligi. Dziesięć punktów w pięciu spotkaniach wiosennych to dobry rezultat tym bardziej, że w porównaniu do jesienni poprawiliśmy grę w obronie (za wyjątkiem spotkania z Concordią). Jednak dziś wystąpimy bez naszego kluczowego obrońcy Jacka Gabrusewicza(kartki), Jacka Miłka (choroba), a także Krzysztofa Piwiszkisa(złamany palec u nogi), tyle po stronie strat. Do drużyny wracają natomiast Adam Krajewski, Piotr Trafarski, Paweł Sawicki, Daniel Fedczak co zwiększa trenerowi pole manewru, jednak trzeba pamiętać, że prócz Sawickiego pozostali zawodni wracają po kontuzji.

Drużyna gości to przede wszystkim Dzierzgowski, Mirva oraz grający trener Strzeliński. Szczególnie ten pierwszy, który biega w maratonach zawsze sprawiał nam wiele problemów. Ewentualne dzisiejsze zwycięstwo naszej drużyny pozwoli nam przeskoczyć Warmię.

Początek spotkania o godzinie 16

 
Faworyt pokonany!
środa, 13 kwietnia 2016 22:44

Pomimo wielu kłopotów kadrowych MKS Korsze sprawił kolejną niespodziankę, po pięknej bramce Piotra Kozłowskiego(to już piąta bramka Piotrka) pokonał ŁKS 1926 Łomża. Dla przyjezdnych to pierwsza porażka wiosną, a dla nas już dziesiąty punkt zdobyty w rundzie rewanżowej (jesienią jedenaście).

Historia spotkań pomiędzy nami a przyjezdnymi dosyć niespodziewanie była po naszej stronie. Krótko mówiąc Łomża nam leży i to potwierdziło się w dzisiejszym spotkaniu. To co charakteryzuje naszą drużynę w tej rundzie to fakt iż we wszystkich spotkaniach łącznie z pucharem to my otwieramy wynik, a raczej Piotrek Kozłowski, który ostatnio strzela jak na zawołanie. Tym razem już w 6 minucie po zagraniu Piwiszkisa pięknym strzałem z powietrza pokonał Lipkę. Goście w pierwszych 45 minutach grali dosyć asekuracyjnie a ich akcje to głownie "kopanie" na Zaniewskiego. Dopiero w 44 minucie zapachniało bramkom dla przyjezdnych (piękna obrona Zięby). Druga połowa to już ciągłe ataki ŁKS-u dążącego do wyrównania(goście szczególnie grozni byli po stałych fragmentach gry, po których dwukrotnie minimalnie chybili). W 75 minucie strzał głową powracającego po kontuzji Trafarskiego o centymetry mija spojenie słupka z poprzeczką. W 88 minucie piłkę meczową mieli goście jednak jeden z zawodników z 3 metrów trafił w słupek.

Bardzo cieszą punkty, a szczególnie walka i zostawione zdrówko na boisku. Żadnemu zawodnikowi nie można odmówić zaangażowania i poświęcenia. Kolejne punkty mocno podniosą morale drużyny, która wydaje się że z meczu na mecz zaczyna się rozpędzać i oby tak dalej.

MKS Korsze - ŁKS 1926 Łomża 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 - Kozłowski (6 minuta),

MKS Korsze: Zięba - Bociej( 70' Trafarski), A. Gąsiorowski, Wozniak, Gabrusewicz, Branicki,  M. Gąsiorowski(80' Miłek), Piwiszkis (50' Obidowski), Kowalewski, Solecki(78' Krajewski), Kozłowski

PS. Po meczu zawodnicy gości niemogący się pogodzić z porażką zniszczyli ścianę w korytarzu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 119

Reklama

Reklama

Tabela

  Dom  PełnaWyjazd
   MWRPZ/SP
Tęcza Biskupiec Tęcza Biskupiec11008:03
Motor Lubawa Motor Lubawa11003:23
Rominta Gołdap Rominta Gołdap11001:03
Błękitni Orneta Błękitni Orneta21014:43
Unia Susz Unia Susz21012:23
Granica Kętrzyn Granica Kętrzyn10102:21
Mrągowia Mrągowo Mrągowia Mrągowo10102:21
Pisa Barczewo Pisa Barczewo10101:11
Znicz Biała Piska Znicz Biała Piska10101:11
10  Concordia Elbląg Concordia Elbląg10100:01
11  Mamry Giżycko Mamry Giżycko00000:00
Zatoka Braniewo Zatoka Braniewo00000:00
13  Orlęta Reszel Orlęta Reszel10012:30
14  Tęcza Miłomłyn Tęcza Miłomłyn10010:20
15  MKS Korsze MKS Korsze10010:40
16  Błękitni Pasym Błękitni Pasym10010:50
Pełna tabela
   MWRPZ/SP
Rominta Gołdap Rominta Gołdap22005:06
Mamry Giżycko Mamry Giżycko21107:24
Znicz Biała Piska Znicz Biała Piska21103:14
Concordia Elbląg Concordia Elbląg21102:04
Pisa Barczewo Pisa Barczewo21104:34
Motor Lubawa Motor Lubawa21103:24
Tęcza Biskupiec Tęcza Biskupiec210110:33
Błękitni Orneta Błękitni Orneta21014:43
Tęcza Miłomłyn Tęcza Miłomłyn21013:33
10  Unia Susz Unia Susz21012:23
11  Mrągowia Mrągowo Mrągowia Mrągowo20203:32
12  Granica Kętrzyn Granica Kętrzyn20113:51
13  Zatoka Braniewo Zatoka Braniewo20111:31
14  MKS Korsze MKS Korsze20112:61
15  Orlęta Reszel Orlęta Reszel20022:40
16  Błękitni Pasym Błękitni Pasym20020:130
Pełna tabela
   MWRPZ/SP
Mamry Giżycko Mamry Giżycko21107:24
Rominta Gołdap Rominta Gołdap11004:03
Tęcza Miłomłyn Tęcza Miłomłyn11003:13
Concordia Elbląg Concordia Elbląg11002:03
Znicz Biała Piska Znicz Biała Piska11002:03
Pisa Barczewo Pisa Barczewo11003:23
7  MKS Korsze MKS Korsze10102:21
Mrągowia Mrągowo Mrągowia Mrągowo10101:11
Motor Lubawa Motor Lubawa10100:01
10  Zatoka Braniewo Zatoka Braniewo20111:31
11  Błękitni Orneta Błękitni Orneta00000:00
Unia Susz Unia Susz00000:00
13  Tęcza Biskupiec Tęcza Biskupiec10012:30
14  Orlęta Reszel Orlęta Reszel10010:10
15  Granica Kętrzyn Granica Kętrzyn10011:30
16  Błękitni Pasym Błękitni Pasym10010:80
Pełna tabela

Ostatnia kolejka

Granica KętrzynKET 2 : 2 MAMMamry Giżycko
Tęcza BiskupiecBIS 8 : 0 BŁPBłękitni Pasym
Concordia ElblągCON 0 : 0 LUBMotor Lubawa
Orlęta ReszelORL 2 : 3 PISPisa Barczewo
MKS KorszeKOR 0 : 4 GOŁRominta Gołdap
Znicz Biała PiskaZBP 1 : 1 MRAMrągowia Mrągowo
Błękitni OrnetaORN 1 : 3 MIŁTęcza Miłomłyn
Unia SuszUSU 2 : 0 ZATZatoka Braniewo
Widok rozszerzony

Kolejki spotkań

1.
Kolejka
2.
Kolejka
3.
Kolejka
Mrągowia Mrągowo - MKS Korsze 2:2
Motor Lubawa - Tęcza Biskupiec 3:2
Błękitni Orneta - Granica Kętrzyn 3:1
Tęcza Miłomłyn - Znicz Biała Piska 0:2
Pisa Barczewo - Zatoka Braniewo 1:1
Błękitni Pasym - Mamry Giżycko 0:5
Unia Susz - Concordia Elbląg 0:2
Rominta Gołdap - Orlęta Reszel 1:0
Granica Kętrzyn - Mamry Giżycko 2:2
Tęcza Biskupiec - Błękitni Pasym 8:0
Concordia Elbląg - Motor Lubawa 0:0
Orlęta Reszel - Pisa Barczewo 2:3
MKS Korsze - Rominta Gołdap 0:4
Znicz Biała Piska - Mrągowia Mrągowo 1:1
Błękitni Orneta - Tęcza Miłomłyn 1:3
Unia Susz - Zatoka Braniewo 2:0
Tęcza Miłomłyn - Granica Kętrzyn -:-
Mrągowia Mrągowo - Błękitni Orneta -:-
Rominta Gołdap - Znicz Biała Piska -:-
Pisa Barczewo - MKS Korsze -:-
Unia Susz - Orlęta Reszel -:-
Motor Lubawa - Zatoka Braniewo -:-
Błękitni Pasym - Concordia Elbląg -:-
Mamry Giżycko - Tęcza Biskupiec -:-

Ostatnie mecze

243Korsze  0-4  Rominta
242Mrągowia  2-2  Korsze
246Motor  -  Korsze
245Korsze  -  Unia
244Pisa  -  Korsze