Test zdany
sobota, 06 sierpnia 2016 23:53

Na tydzień przed inauguracją rozgrywek czwartej ligi MKS Korsze pokonał Orlęta Reszel 2:1. Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Konrad Juraniec.

Zarówno pierwsza jak i druga połowa była bardzo podobna, mianowicie nasza drużyna prowadziła grę, a gospodarze ograniczali się do gry z kontry. W pierwszych 45 minutach Orlęta po naszym błędzie miały "setkę", której nie wykorzystały, natomiast nasza drużyna po strzale Kozłowskiego m.in. poprzeczkę i niecelny strzał głową z najbliższej odległości (Gąsiorowski M.). Druga połowa zaczęła się od błędu naszego bramkarza po którym Krzywicki wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Od tego momentu zaczęliśmy grać dużo odważniej czego konsekwencją były stwarzane sytuacje bramkowe. Najdogodniejszą miał Piwiszkis, który nie trafił do pustej bramki. Aż na kwadrans przed końcem na strzał z dystansu zdecydował się Juraniec zdobywając bardzo ładną bramkę. W 83 minucie ten sam zawodnik po rzucie wolny i dużym zamieszaniu zdobywa jak się pózniej okazuje zwycięską bramkę.

Ten mecz miał trenera utwierdzić w przekonaniu co do obsady kilku pozycji jednak zamiast tego dał wiele do myślenia, gdyż Ci który są przymierzani do gry od pierwszego gwizdka lekko rozczarowali, a tacy zawodnicy jak Bociej czy Juraniec dali trenerowi sygnał że można na nich stawiać.

Orlęta Reszel - MKS Korsze 1:2 (0:0)

1:0 - Krzywicki (50'), 1:1,1:2 - Juraniec (75' 83')

MKS Korsze - Żywicki - Krajewski (84 Wołoszyk), Gabrusewicz (46 Bociej), Sawicki , Branicki (60 Solecki) - Piwiszkis , Trafarski (70 Juranieck), Miłek (65 Jędrzejewski), Filipowicz (46 zawodnik testowany) - Kozłowski (76 Bukowski)


 
Ostatni sprawdzian
piątek, 05 sierpnia 2016 23:29

W sobotę o godzinie 9.30 w Reszlu nasza drużyna zagra ostatni test mecz przed rozgrywkami. Niestety w tym spotkaniu nie wystąpimy w optymalnym ustawieniu ponieważ na środowy treningu urazu doznał Mateusz Cyliński, a Adam Gąsiorowski najprawdopodobniej rundę jesienną ma z głowy.

 
Co słychać w klube
wtorek, 02 sierpnia 2016 00:32

Do rozpoczęcia rozgrywek pozostały niespełna dwa tygodnie. W tym czasie rozegramy jeszcze jeden mecz kontrolny z Orlęta Reszel (sobota) by w niedzielę 14 sierpnia meczem w Olsztynie zainaugurować rozgrywki IV ligi.

Po spadku zarząd MKS-u postanowił podziękować zawodnikom z "zewnątrz" czyli Łukaszowi Wozniakowi (najprawdopodobniej Warmiak Łukta) oraz Pawłowi Kowalewskiemu, którym dziękujemy za godne reprezentowanie klubu. Naszą drużynę opuścił również Dawid Zięba (Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie), a bliski odejścia jest Szymon Rentkowski, którego chce Łyna Sępopol. Pod znakiem zapytania stoją występy Jacka Gabrusewicza oraz Marcina Żywickiego (Tytan Łankiejmy), jednak wiele wskazuje na to, że nadal będą naszymi zawodnikami. Do drużyny po dwóch latach powrócił Jacek Bukowski, który podjął już treningi.

Trener Marczuk, który obecnie przebywa na stażu w Jagiellonii Białystok ma duży problem z obsadą pozycji bramkarza, gdyż na dzień dzisiejszy w seniorach nie ma żądnego golkipera!


 
Reaktywacją kobiecej drużyny?
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 23:29

Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie planuje utworzenie ligi młodziczek. W związku z wieloma zapytaniami odnośnie możliwości ponownego utworzenia drużyny kobiecej w naszym mieście, Zarząd MKS Korsze w celu zorientowania się czy jest zapotrzebowanie na ową drużynę ogłasza nabór zawodniczek  z roczników 2004-2006.

Wszystkie zainteresowane osoby są proszone o kontakt z Krzysztofem Piwiszkis (tel. 602582746). Zapisy będą zbierane do 05 sierpnia 2016 roku.

 
Bez porażki
poniedziałek, 01 sierpnia 2016 22:56

W ostatnim czasie MKS Korsze rozegrał dwa spotkania kontrolne. Pierwsze z Victorią Bartoszyce wygrywając 4:1, a drugie z Tęczą Biskupiec notując remis 1:1.

Z Bartoszycami testowaliśmy bramkarza miejscowych, który jednak zdecydował się na pozostanie w Victorii. Natomiast w drugim spotkaniu nasza drużyna była mocno odmłodzona(bez Kozłowskiego, Gabrusewicza, Piwiszkisa, Krajewskiego, Żywickiego). Warto odnotować powrót do drużyny Jacka Bukowskiego.

Victoria Bartoszyce - MKS Korsze 1:4 (0:1)

0:1 - Kozłowski, 1:1 - ?, 1:2,1:3 - Miłek, 1:4 -Sawicki

Tęcza Biskupiec - MKS Korsze 1:1 (0:0)

0:1 - Bociej, 1:1 - Andruszkiewicz

 
Solidne granie
piątek, 22 lipca 2016 23:26

W dniu dzisiejszym meczem kontrolnym z Mamrami Giżycko zakończyliśmy tygodniowy obóz dochodzeniowy. Pomimo dużego zmęczenia nasza drużyna zagrała bardzo solidne zawody remisując 2:2.

Wynik spotkania troszkę zakłamuje przebieg meczu, ponieważ klarownych sytuacji bramkowych stworzyliśmy znacznie więcej od gospodarzy jednak szwankowała skuteczność, którą na tym etapie przygotowań łatwo wytłumaczyć. Jednak nie wynik, a gra była dziś najważniejsza, a z tej trener był zadowolony.

Mamry Giżycko - MKS Korsze 2:2 (1:1)

1:0 - Wiszniewski (karny), 1:1 - Cyliński, 1:2 - Sawicki, 2:2 - Kamiński 

MKS Korsze - Pieksza - Krajewski (70' Gąsiorowski M.), Gabrusewicz, Sawicki (75' Tymoszuk), Branicki (60' Piwiszkis) - Piwiszkis (46' Bociej), Trafarski (55' Fedczak), Miłek (60' Jędrzejewski), Cyliński (65' Filipowicz) - zawodnik testowany (46' Solecki)

 
Pierwsza wygrana
czwartek, 21 lipca 2016 06:48

W dniu wczorajszym zawodnicy MKS Korsze rozegrali drugi mecz kontrolny. Tym razem zagraliśmy z występującym w Łozdojach Wilczkiem Wilkowo i wygraliśmy 4:1.

Wilczek Wilkowo - MKS Korsze 1:4 (1:2)

? - Gąsiorowski M., Cyliński, zawodnik testowany x2

MKS Korsze - Żywicki (60'Pieksza) - Krajewski, Gąsiorowski A.(50'Piwiszkis), Sawicki (46'Gabrusewicz), Solecki(46'Bociej) - Piwiszkis (46' Fedczak), Trafarski (46'Jędrzejewski), Kozłowski(65'Kisieliński), Miłek(70'Cyliński), Cyliński(46'zawodnik testowany)

Na wstępie warto napisać, że zagraliśmy na bardzo dobrej murawie i pozostaje nam tylko pozazdrościć, że zespół z okręgówki posiada "stół". Ale wracając do spotkania to na tle Wilczka wyglądaliśmy dobrze. Od pierwszej do ostatniej minuty nasza drużyna nadawała to grze, chociaż to gospodarze objęli prowadzenie po jedyny celnym strzale w całym spotkaniu. Nasza drużyna konsekwentnie grała do przodu stwarzając sobie sporo sytuacji bramkowych z których cztery zamieniliśmy na bramki. Cieszy zwycięstwo, gra, zaangażowanie zawodników jednak pamiętajmy z kim graliśmy. Minusem spotkania jest poważny uraz Adama Gąsiorowskiego.


 
Nie jest dobrze
niedziela, 17 lipca 2016 00:08

Od tygodnia zawodnicy MKS Korsze przygotowują się do rozgrywek w IV lidze. W tym czasie odbyły się trzy treningi zakończone dzisiejszą grą kontrolną z MKS Budextan Mrągowia Mrągowo. Wynik? 1-5!

Ten tydzień przyniósł bardzo dużo zmian w naszej drużynie. W porównaniu do trzecioligowych rozgrywek nasza kadra została mocno osłabiona. Treningów nie wznowiło kilku zawodników Łukasz Wozniak, Paweł Kowalewski, Patryk Obidowski (dołączy do drużyny na początku sierpnia), Dawid Zięba odszedł do Nowego Miasta Lubawskiego ( o tyle to duże osłabienie że Dawid posiada status młodzieżowca), pod dużym znakiem zapytania stoją występy w naszej drużynie  Jacka Gabrusewicza, Daniela Fedczaka, Szymona Rentkowskiego czy Marcina Żywickiego( grał w piątek w Orlętach Reszel), a dodatkowo młodzieżowcami przestali być Adam Gąsiorowski i Jacek Miłek. W dalszym ciągu nie wiadomo czy trener Marczuk będzie mógł skorzystać z Piotra Trafarskiego. Oj nie wygląda to zbyt kolorowo.

To wszystko w dniu dzisiejszym przełożyło się na sparing, w którym krótko mówiąc dostaliśmy po "głowie". Na tle Mrągowii wyglądaliśmy co najwyżej jak przeciętna drużyna z okręgówki. Od poniedziałku rozpoczynamy obóz dochodzeniowy i trzeba z głowy wyrzucić, że my jesteśmy drużyną z III ligi i każdy nam się położy, bo tak na pewno nie będzie.

MKS Korsze - Mrągowia Mrągowo 1:5 (0:3)

Bramki: zawodnik testowany - Sobolewski x 3, Marcin Spirydon oraz zawodnik testowany


 
Pierwszy sparing
piątek, 15 lipca 2016 12:59

Troszkę nietypowo ale z konieczności (warunki atmosferyczne) nasi zawodnicy w sobotę o godzinie 11 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Kętrzynie rozegrają pierwszy mecz kontrolny. Naszym przeciwnikiem będzie Mrągowia Mrągowo.

Wyjazd ze stadionu o godzinie 9.30 (przebieramy się w Korszach).

 
Kolejny ubytek?
piątek, 15 lipca 2016 00:31

Kolejny zawodnik może opuścić szeregi MKS Korsze. Tym razem może to być bardzo duże osłabienie gdyż chodzi o naszego podstawowego bramkarza a zarazem co istotne młodzieżowca Dawida Ziębę.

Dawid obecnie przebywa na testach w drużynie Finishparkietu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie w barwach, której w sobotę rozegra mecz kontrolny.

 
Ruszyli!
środa, 13 lipca 2016 00:10

W poniedziałek swoje treningi wznowili nasi seniorzy, tym samym rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pierwszy trening pod nieobecność trenera Marczuka(robi UEFA A) poprowadził Krzysztof Piwiszkis,który miał do dyspozycji 16 zawodników.

W porównaniu do zeszłego sezonu w drużynie z Korsz nie zagra Łukasz Wozniak (powrót do Warmii Olsztyn?) i najprawdopodobniej Paweł Kowalewski. Pod znakiem zapytania stoi również występ Jacka Gabrusewicza (w ciągu tygodnia sprawa się wyjaśni). Do Tytana Łankiejmy powraca natomiast Marcin Żywicki, którego jednak MKS Korsze będzie chciał definitywnie przetransferować do naszej ekipy. Wiele zamieszania ostatnio powstało wokół osoby Dawida Zięby, którego w swoich szeregach widział Sokół Ostróda oraz Finiszparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, ale Dawid jak i reszta zawodników deklaruje chęć reprezentowania w dalszym ciągu barw zielono-biało-czerwonych. A co po stronie transferów do klubu, a to że istnieje duże prawdopodobieństwo powrotu do klubu jednego z naszych wychowanków, oraz chęć gry w Korszach zgłosiło dwóch zawodników.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 117

Reklama

Reklama

Tabela

  Dom  PełnaWyjazd
   MWRPZ/SP
GKS Wikielec GKS Wikielec1091037:1028
Znicz Biała Piska Znicz Biała Piska1174034:1225
Granica Kętrzyn Granica Kętrzyn971121:722
Błękitni Orneta Błękitni Orneta1171322:1522
Rominta Gołdap Rominta Gołdap1070332:1021
Unia Susz Unia Susz1163217:1021
7  MKS Korsze MKS Korsze1062223:1320
Zatoka Braniewo Zatoka Braniewo1153323:1918
Tęcza Biskupiec Tęcza Biskupiec1152418:1417
10  Stomil II Olsztyn Stomil II Olsztyn1050520:1615
11  Mrągowia Mrągowo Mrągowia Mrągowo1043313:1015
12  GSZS Rybno GSZS Rybno1042420:2214
13  Mamry Giżycko Mamry Giżycko1041529:2213
14  Orlęta Reszel Orlęta Reszel1032510:1711
15  Omulew Wielbark Omulew Wielbark1123613:299
16  Warmiak Łukta Warmiak Łukta1111913:354
Pełna tabela
   MWRPZ/SP
GKS Wikielec GKS Wikielec21154262:2849
Znicz Biała Piska Znicz Biała Piska21124551:2940
3  MKS Korsze MKS Korsze21124543:2740
Rominta Gołdap Rominta Gołdap21121855:2437
Unia Susz Unia Susz21114640:2837
Granica Kętrzyn Granica Kętrzyn20102839:2932
Zatoka Braniewo Zatoka Braniewo2095640:3332
Błękitni Orneta Błękitni Orneta2193934:3530
Mamry Giżycko Mamry Giżycko2083946:3627
10  Tęcza Biskupiec Tęcza Biskupiec21831033:3627
11  Stomil II Olsztyn Stomil II Olsztyn21831036:4327
12  Mrągowia Mrągowo Mrągowia Mrągowo2075826:2926
13  GSZS Rybno GSZS Rybno21651033:5223
14  Orlęta Reszel Orlęta Reszel21641128:4422
15  Omulew Wielbark Omulew Wielbark21261319:5812
16  Warmiak Łukta Warmiak Łukta21221721:758
Pełna tabela
   MWRPZ/SP
GKS Wikielec GKS Wikielec1163225:1821
2  MKS Korsze MKS Korsze1162320:1420
Rominta Gołdap Rominta Gołdap1151523:1416
Unia Susz Unia Susz1051423:1816
Znicz Biała Piska Znicz Biała Piska1050517:1715
Mamry Giżycko Mamry Giżycko1042417:1414
Zatoka Braniewo Zatoka Braniewo942317:1414
Stomil II Olsztyn Stomil II Olsztyn1133516:2712
Mrągowia Mrągowo Mrągowia Mrągowo1032513:1911
10  Orlęta Reszel Orlęta Reszel1132618:2711
11  Granica Kętrzyn Granica Kętrzyn1131718:2210
12  Tęcza Biskupiec Tęcza Biskupiec1031615:2210
13  GSZS Rybno GSZS Rybno1123613:309
14  Błękitni Orneta Błękitni Orneta1022612:208
15  Warmiak Łukta Warmiak Łukta101188:404
16  Omulew Wielbark Omulew Wielbark100376:293
Pełna tabela

Ostatnia kolejka

GKS WikielecWIK : MAMMamry Giżycko
Znicz Biała PiskaZBP : GOŁRominta Gołdap
Unia SuszUSU : KORMKS Korsze
Mrągowia MrągowoMRA : KETGranica Kętrzyn
Omulew WielbarkWIE : ORLOrlęta Reszel
Warmiak ŁuktaWAR : RYBGSZS Rybno
Zatoka BraniewoZAT : STOStomil II Olsztyn
Tęcza BiskupiecBIS : ORNBłękitni Orneta
Widok rozszerzony

Kolejki spotkań

22.
Kolejka
23.
Kolejka
24.
Kolejka
Mamry Giżycko - Błękitni Orneta -:-
Stomil II Olsztyn - Tęcza Biskupiec -:-
GSZS Rybno - Zatoka Braniewo -:-
Orlęta Reszel - Warmiak Łukta -:-
Granica Kętrzyn - Omulew Wielbark -:-
MKS Korsze - Mrągowia Mrągowo -:-
Rominta Gołdap - Unia Susz -:-
GKS Wikielec - Znicz Biała Piska -:-
GKS Wikielec - Mamry Giżycko -:-
Znicz Biała Piska - Rominta Gołdap -:-
Unia Susz - MKS Korsze -:-
Mrągowia Mrągowo - Granica Kętrzyn -:-
Omulew Wielbark - Orlęta Reszel -:-
Warmiak Łukta - GSZS Rybno -:-
Zatoka Braniewo - Stomil II Olsztyn -:-
Tęcza Biskupiec - Błękitni Orneta -:-
Mamry Giżycko - Tęcza Biskupiec -:-
Błękitni Orneta - Zatoka Braniewo -:-
Stomil II Olsztyn - Warmiak Łukta -:-
GSZS Rybno - Omulew Wielbark -:-
Rominta Gołdap - Mrągowia Mrągowo -:-
Granica Kętrzyn - Unia Susz -:-
MKS Korsze - Znicz Biała Piska -:-
Rominta Gołdap - GKS Wikielec -:-

Ostatnie mecze

232Omulew  2-2  Korsze
229Korsze  3-2  Tęcza
230Zatoka  1-3  Korsze
231Korsze  3-0  Warmiak
241Rybno  -  Korsze